Masz pytanie?
fala

Komplety ceramiczne

 Tajne Komplety Ceramiczne to warsztaty dla tych, którzy kiedykolwiek myśleli o tym, żeby spróbować swoich sił w ceramice lub są ciekawi procesu powstawania ceramiki. Dla tych, którzy pragną rozwijać swoje manualne umiejętności, eksperymentować i pogłębiać wiedzę o jednym z najstarszych rzemiosł artystycznych. Zapraszam też osoby, które miały już styczność z gliną, chcą rozwijać swoje umiejętności, poznawać nowe techniki.

 Glina to materiał, który uwalniania napięcia, przywraca spokój, daje radość tworzenia, wprowadza w stan medytacji, odprężenia. Warsztaty dedykowane są osobom, które chcą się zrelaksować i miło spędzić czas, oddając się procesowi tworzenia. Jeśli masz natłok myśli w głowie albo intensywny w życiu czas, to w pracowni będziesz mógł/mogła odetchnąć. Tutaj pracują ręce, a głowa odpoczywa.

 Warsztaty to również rozmowa o kształtach i wykończeniu detalu. Skupienie myśli wokół form, kolorów i testowanie różnych faktur. W mojej pracowni poznasz podstawowe techniki lepienia, techniki zdobienia oraz nakładania szkliwa.
Co powstanie? To zależy tylko od Ciebie - możesz przyjść zupełnie bez planu, a glina i ja sama Cię poprowadzi, lub z własnym pomysłem, w którego realizacji będę pomagać. Na warsztatach poznasz podstawowe techniki formowania gliny, takie jak wyciskanie z kulki, lepienie z płata, z wałeczków, w formach gipsowych, małe formy rzeźbiarskie. Pokażę Ci różne opcje, a Ty wybierzesz coś dla siebie. Chcę dać Ci możliwość doświadczenia całego procesu powstawania obiektów z gliny i przekazać, jak wielką frajdę daje praca z w niej, pomóc w odkrywaniu nowych kolorów, faktur i kształtów.

Proces powstawania ceramiki wymaga czasu i cierpliwości, wylepione prace schną, poddawane są też podwójnym wypałom, pierwszy – biskwit umożliwia dalsze zdobienie, drugi utrwala szkliwa i glinę, dodaje połysku.

ZAPRASZAM W PIĄTKI OD GODZINY 18, obowiązują zapisy.

Mogę odwołać/przełożyć warsztaty ( minimum trzy dni przed terminem warsztatów) jeśli nie zbierze się minimalna liczba chętnych czyli 4osoby lub z przyczyn od siebie niezależnych ( np choroba prowadzącego).

  

 • 4r_1x1.png

  raku

  Cena:340.00PLN
  Netto:340.00PLN(Vat 0.00%)
  1462.00EUR
 • 3t_1x1.png

  lepienie plus toczenie

  Cena:400.00PLN
  Netto:400.00PLN(Vat 0.00%)
  1720.00EUR
 • 1_1x1.png

  voucher, 2 spotkania

  Cena:250.00PLN
  Netto:250.00PLN(Vat 0.00%)
  1075.00EUR
 • 3g_1x1.png

  voucher, 3 spotkania

  Cena:330.00PLN
  Netto:330.00PLN(Vat 0.00%)
  1419.00EUR